|
Розрахунок розрізних прогонів
Навантаження від покриття і дощатого настилу: - Експлуатаційне: q1e = qe,п b = 1,026 1,3 =1,334 кН/м. q2e =b h ρ gfе = 0,1 0,15 5 1 =0,075кН/м. - Граничне: q1m = qm,п b = 1,305 1,3 =1,697 кН/м. q2m =b h ρ gfе = 0,1 0,15 5 1,1 =0,0825кН/м. Повне навантаження на прогон: qe = q1e + q2e = 1,334+0,075 = 1,409 кН/м. qm = q1m + q2m = 1,697+0,0825 = 1,780 кН/м. Ρ = 500 кг/м3 = 5 кН/м2. Від снігового навантаження: Pse = Se b Cosα = 0,84 1,3 0,935 = 1,021 кН/м. Psm = Sm b Cosα = 1,79 1,3 0,935 = 2,176 кН/м. Повне рівномірно розподілене навантаження визначається як: qe = qe + Pse = 1,409 + 1,021 = 2,43 кН/м. Повне граничне (розрахункове) навантаження визначиться як: qm = qm + Psm = 1,78 + 2,176 = 3,956 кН/м. Розрахунковий проліт прогону: Розрахунковий граничний момент: Прогін компонуємо у вигляді бруса розмірами 10*15 см. Прогін працює в умовах косого згину. Складові моменту відносно головних осей визначаються: Визначаємо геометричні характеристики прийнятого перерізу:
Визначаємо напруження відносно головних осей згину:
Перевіряємо умови забезпечення міцності перерізу прогону: fmd – розрахунковий опір деревини другого сорту, класу С20 та характерне значення fmk = 20 мПа. Kmod – коефіцієнт, що враховує вплив тривалості навантаження та вологості Kmod = 0,8. =1,3 – коефіцієнт надійності за матеріалом. Km = 0.7 – коефіцієнт перерозподілення напружень і впливу неоднорідності. Умова не виконується, отже змінимо клас міцності з С20 на С30 та приймемо розміри перерізу бруса 15х20 см. Визначаємо геометричні характеристики прийнятого перерізу:
Навантаження на прогон: Повне навантаження на прогон: qe = q1e + q2e = 1,334+0,15 = 1,484 кПа. qm = q1m + q2m = 1,697+0,165 = 1,862 кПа. де: q2e =b h ρ gfе = 0,15 0,20 5 1 =0,15кН/м q2m =b h ρ gfе = 0,15 0,2 5 1,1 =0,165кН/м Повне рівномірно розподілене навантаження визначається як: qe = qe + Pse = 1,484 + 1,021 = 2,505 кПа. Повне граничне (розрахункове) навантаження визначиться як: qm = qm + Psm = 1,862+ 2,176 = 4,038 кПа.
Розрахунковий проліт прогону: Розрахунковий граничний момент: Складові моменту відносно головних осей визначаються:
Визначаємо напруження відносно головних осей згину:
Перевіряємо умови забезпечення міцності перерізу прогону:
Міцність прогону забезпечена. Знаходимо складові прогину прогону з умов: Повний прогин прогону:
РОЗРАХУНОК ТРИКУТНОЇ ФЕРМИ
Вибір конструктивної схеми. Матеріали для конструкцій Приймаємо трикутну металодерев'яну ферму. Висота ферми h=3000мм, проліт ферми L=16,2 м. Матеріали конструкцій: соснові бруси з вологістю не більше 25%. Сталь класу С235.
Статичний розрахунок ферми Навантаження на ферму збираємо в табл. 3.1. Збір навантажень на верхній пояс ферми, кН/м. Таблиця 3.1
Експлуатаційне значення навантаження від власної ваги ферми: де Кв.в. = 3 – коефіцієнт власної ваги ферми; Граничне значення навантаження від власної ваги ферми:
Обчислюємо навантаження, які діють на 1 метр погонний ферми: а)від власної ваги покриття g = (gпокр + gф)×B = (1,443 + 0,11) × 4,0 = 6,21 кН/м; б)від снігу S = S0B = 1,74 × 4,0 = 6,96 кН/м. Розрахункові вузлові навантаження: 1) у вузлі А а) постійне ; б) від снігу . 2) у вузлах В і Г а) постійне б) від снігу . Розрахунок зусиль в елементах ферми проводимо в ПК «ЛИРА».
Рис. 3.1 До розрахунку ферми
Рис. 3.2 Схема завантаження №1(власна вага)
Рис. 3.3 Схема завантаження №2(снігове навантаження по всьому прольоту)
Рис. 3.4 Схема завантаження №3(снігове навантаження в одному з прольотів)
Розрахункові значення зусиль в стержнях ферми Таблиця 3.3
ЧТО ПРОИСХОДИТ, КОГДА МЫ ССОРИМСЯ Не понимая различий, существующих между мужчинами и женщинами, очень легко довести дело до ссоры... Что будет с Землей, если ось ее сместится на 6666 км? Что будет с Землей? - задался я вопросом... Что делает отдел по эксплуатации и сопровождению ИС? Отвечает за сохранность данных (расписания копирования, копирование и пр.)... Конфликты в семейной жизни. Как это изменить? Редкий брак и взаимоотношения существуют без конфликтов и напряженности. Через это проходят все... Не нашли то, что искали? Воспользуйтесь поиском гугл на сайте:
|