|
Складання схеми психологічного портрета автора за творомвисокоосвічений обдарований вразливий чутливий пристрасний іронічний V. Домашнє завдання Підготуватися до контрольної роботи за темою «Вступ. Література першої половини XX ст. Творчість Г. Ібсена, Ф. Кафки, Дж. Джойса». VI. Підсумки уроку Інтерактивна вправа «Мікрофон» Продовжте речення: • Незвичайне враження справило на мене... / семестр. Із літератури першої половини XX ст. УРОК №14 Тема. Контрольна робота за темою «Вступ. Література першої половини XX ст. Творчість Г. Ібсена, Ф. Кафки, Дж. Джойса» Мета: поглибити й узагальнити знання учнів про вивчені твори та їхніх авторів; із метою контролю й корекції перевірити знання й уміння учнів; розвивати пам'ять, зв'язне писемне мовлення, уміння висловлювати свої думки та обґрунтовувати їх; виховувати найкращі людські якості. Обладнання: тестові завдання. Тип уроку: контролю й корекції знань, умінь і навичок. ХІД УРОКУ I. Оголошення теми, мети уроку. Мотивація навчальної II. Основний зміст роботи Інструктаж до виконання тестових завдань Виконання контрольної роботи (виконуються всі завдання) ТЕСТИ Варіанті Початковий і середній рівні (Кожна правильна відповідь — 1 бал) І.Який злочин проти закону вчинила Нора із п'єси Г. Ібсена «Ляльковий дім»? а) Позичила в банку гроші й не повернула; б) неправдиво свідчила в суді; в) підробила документ; г) збила людину автомобілем. 2. Кому з героїв п'єси Г. Ібсена «Ляльковий дім» належать слова; про кого вони: «Це так неймовірно, що я просто отямитися не можу. Але треба якось виплутатися... Доведеться якось догодити йому. Справу треба зам'яти будь-що»? а) Хельмер про Крогстада; б) Хельмер про Ранка; в) Крогстад про Хельмера; г) фру Лінне про Хельмера; Усі уроки світової літератури. 11 клас 3. Визначте, у чому простежується автобіографічність новели а) у професії комівояжера, як і в героя; б) у складних стосунках із батьком, яків героя; в) у тяжкій хворобі автора, що символізує перетворення; г) у схожих із героєм снах. 4. Продовжте речення. Достатній рівень {Кожна правильна відповідь — 2 бали) 1. Охарактеризуйте образ ліричного героя в психологічному есе Дж. Джойса «Джакомо Джойс». 2. Визначте риси індивідуального стилю Ф. Кафки. Високий рівень {Максимально — 4 бали) Виконайте одне із завдань. 1. Розкрийте значення поняття «ібсенізм». 2. Напишіть діалог-диспут із уявним опонентом про елітарну та масову культури (на матеріалі вивчених творів). Варіант 2 Початковий і середній рівні (Кожна правильна відповідь — 1 бал) 1. Нора, героїня п'єси Г. Ібсена «Ляльковий дім», порушила за а) жити в розкошах; б) урятувати чоловіка; в) урятувати репутацію батька; г) допомогти подрузі, фру Лінне. 2. Хто з героїв п'єси «Ляльковий дім» Г. Ібсена й кому говорить: а) Нора — Хельмеру; б) Крогстад — Норі; в) Хельмер — Норі; г) фру Лінне — Норі. 3. Визначте, у чому простежується автобіографічність психоло а) у професії, імені, сімейному стані, захопленні героя; б) у стосунках у сім'ї, долях дітей героя. в) у мандрівках героя, його поглядах; г) у кар'єрному зростанні героя, його духовному розвитку. / семестр. Із літератури першої половини XX ст. 4. Продовжте речення. Модернізм — це... Достатній рівень (Кожна правильна відповідь — 2 бали) 1. Охарактеризуйте образ Грегора Замзи, героя новели Ф. Кафки «Перевтілення». 2. Визначте риси індивідуального стилю Джеймса Джойса. Високий рівень {Максимально — 4 бали) Виконайте одне із завдань. 1. Напишіть продовження історії життя Нори, героїні п'єси Г. Ібсена «Ляльковий дім», ураховуючи логіку її характеру й умови тогочасного суспільства. 2. Складіть діалог-дискусію з уявним опонентом про поетику модерністських творів: «потік свідомості» та ін. (на матеріалі вивчених творів). III. Домашнє завдання Індивідуальне завдання: підготувати повідомлення про зв'язок М. Булгакова з Україною, із Києвом. IV. Підсумки уроку УРОК №15 Тема. Життєвий і творчий шлях російського письменника Михайла Булгакова. БулгаковіКиїв. Роман «Майстер і Маргарита» як вершина творчості письменника Мета: допомогти учням визначити основні віхи життєвого й творчого шляху письменника, джерела його творчості, витоки моральної стійкості, твердих принципів і переконань; розвивати навички сприйняття інформації на слух, виділення головного; виховувати гуманістичні ідеали. Обладнання: портрет письменника, матеріали до біографії, київські краєвиди. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. ХІД УРОКУ І. Аналіз контрольної роботи Усі уроки світової літератури. 11 клас Что будет с Землей, если ось ее сместится на 6666 км? Что будет с Землей? - задался я вопросом... Живите по правилу: МАЛО ЛИ ЧТО НА СВЕТЕ СУЩЕСТВУЕТ? Я неслучайно подчеркиваю, что место в голове ограничено, а информации вокруг много, и что ваше право... Что способствует осуществлению желаний? Стопроцентная, непоколебимая уверенность в своем... ЧТО ПРОИСХОДИТ, КОГДА МЫ ССОРИМСЯ Не понимая различий, существующих между мужчинами и женщинами, очень легко довести дело до ссоры... Не нашли то, что искали? Воспользуйтесь поиском гугл на сайте:
|