Сдам Сам

ПОЛЕЗНОЕ


КАТЕГОРИИ







Тема уроку, тип уроку, мета уроку перелік структурних елементів, характеристик способів навчання





 

Тема уроку: " Обробка верхнього зрізу спідниці поясом, обшивкою, корсажною стрічкою"

Тип уроку: урок виробничого навчання в ПТУ (урок формування складних умінь).

Мета заняття:

. Освітня:

Сформувати вміння обробляти верхній зріз спідниці: пришивним поясом, обшивкою. корсажною стрічкою.

Сформувати вміння вибору найбільш ефективного способу обробки верхнього зрізу спідниці.

2. Розвиваюча:

Розвивати навички використання інструкційно-технологічних карт у самостійній роботі.

Розвивати аналітичне мислення.

3. Виховна:

Виховувати в учнів інтерес до професії.

Виховувати в учнів почуття відповідальності за виконувану роботу, акуратність.

Таблиця 19. Структурні елементи уроку

Структурні елементи уроку Час, хвилини.
1. Організаційна частина  
2. Вводний інструктаж по обробці спідниці пришивним поясом, обшивкою, корсажною тасьмою.  
3. Перерва  
4. Поточний інструктаж и самостійна робота учнів.  
5. Заключний інструктаж  
Разом  

 

Матеріально-технічне та дидактичне забезпечення уроку:

Обладнання: промислова швейна машина "Gemsy", обметочний машина "Siruba", Праска SM / PSALM 2101A.

Інструменти і пристосування: ножиці, ручні голки, кравецькі булавки, см стрічка, крейда (мило), лінійка, лекала.

Наочні посібники: зразки готових поясів, спідниць, вже оброблених поясами, зразки деталей поясів, обшивок, плакати.

Роздатковий матеріал: зразки поясів, спідниць, оброблених вузлів, інструкційно-технологічні карти, лекала.

Методи проведення: -словесні (пояснення, інструктаж); наочно-демонстраційні.

Міжпредметні і внутрішньопредметні зв'язку: Технологія одягу, Матеріалознавство, Обладнання, Основи конструювання, виробниче навчання

Література, яка використовується при підготовці заняття: М.А. Сілаева "Пошиття виробів за індивідуальними замовленнями"; А.Т. Труханова "Технологія жіночого і дитячого легкого одягу", А.Т. Труханова "Ілюстроване посібник з технології легкого одягу";

Література, рекомендована учням: М.А. Сілаева "Пошиття виробів за індивідуальними замовленнями"; А.Т. Труханова "Технологія жіночого і дитячого легкого одягу".

 

9.2 Розробка сценарію уроку з теми "Обробка верхнього зрізу спідниці поясом, обшивкою, корсажною стрічкою" дисципліни "Виробниче навчання"

Таблиця 21. Сценарій уроку

Етапи організаційної структури Етапи (елементи) дидактичної структури уроку Зміст діяльності майстра Зміст діяльності учня
Організаційна частина. Підготовка викладача та учнів до проведення уроку. 1. Привітання; 2. Перевіряє присутність учнів за рапортом чергового; заповняє класний журнал; 3. Перевіряє підготовленості учнів до заняття (зошит, підручник, спецодяг, тканина, нитки, інструменти); 4. Призначає чергових; Готуються до уроку, чергові виконують свої обов’язки. (перевіряють наявність шпульних комплектів у швейних машинах).
Вступний інструктаж Цільова настанова Повідомляє тему: "Обробка верхнього зрізу спідниці пришивним поясом, обшивкою, корсажною тасьмою", роз’яснює мету уроку. Розповідає актуальність вивчаємої теми. Демонструє зразки наочного приладдя як-то готові пояси, спідниці, вже оброблені поясами, зразки деталей поясів, обшивок, плакати, кінофільмів "Види обробки верхнього зрізу спідниці", презентація "Обробка верхнього зрізу спідниці різними способами" Пояснює техніку безпеки під час виконання операцій з обробки верхнього зрізу спідниці. Уважно слухають. роблять нотатки.
  Актуалізація знань і досвіду учнів Опитує учнів за матеріалом теми "З’єднувальні шви": 1. Які з’єднувальні шви ми використовуємо при обробці верхнього зрізу спідниці? (Відповідь: зшивний, настрочний, відгин із закритим або відкритим зрізами) 2. Як ви гадаєте, навіщо верхній зріз спідниці обробляють багатьма способами? (Відповідь: через те, що різні моделі спідниць потребують різної обробки верхнього зрізу). 3). Чому деталі кроя обшивки та пришивного поясу дублюють, а корсажну стрічку ніяк не обробляють? (бо дублювання деталей потрібно для попередження деформування тканини при експлуатуванні, а корсажна стрічка жорстка, вона не дає тканині деформуватись). Відповідають на питання майстра.
  Формування нових знань Показує і пояснює прийоми і технології виконання з обробки верхнього зрізу спідниці: 1. Повідомляє нову навчальну інформацію: показує нові прийоми трудової діяльності; пояснює характер і послідовність роботи учнів на уроці; повідомляє про передовий досвід за темою уроку; опитує учнів і пробне виконання ними нових прийомів, показаних майстром. Відповідає на запитання учнів. 3. Підводить підсумки вступного інструктажу Уважно слухають, роблять нотатки, в кінці виступу викладача задають питання, відповідають на питання викладача.
Основна частина уроку: поточний інструктаж і вправи (самостійна робота учнів) Відпрацьовування дій Організовує і керує вправами під час виконання прийомів праці з обробки верхнього зрізу спідниці у такій послідовності як: обробка верхнього зрізу спідниці пришивним поясом; обробка верхнього зрізу спідниці обшивкою; обробка верхнього зрізу поясу корсажною тасьмою, використовуючи для роботи з лекалами такі інструменти як ножиці, мило (або крейда). Видає завдання для самостійної роботи учнів та пояснює порядок їх виконання; розподіляє учнів за робочими місцями; повідомляє про критерії оцінювання виконуваних робіт; Цільові обходи майстра робочих місць учнів: під час поточного інструктажу дає поради учням (індивідуальний інструктаж), якщо у них виникають певні проблеми. Якщо учень підходить з певними запитаннями то, відповідаючи на запитання, здійснює індивідуальний інструктаж виробничого навчання. Якщо це питання виникло у двох-трьох учнів, то здійснює груповий інструктаж. Відпрацьовують окремі нові прийоми і способи виконання операції, способи самоконтролю ходу і результатів роботи
  Застосування раніше освоєних способів дій Організовує проведення і керівництво вправами учнів під час виконання трудових операцій з пошиву спідниці і вправами по керуванню технологічними процесами. Забезпечує якість й продуктивність навчально-виробничої праці учнів з виконання операції пришивання поясу, обшивки, корсажної тасьми; спонукає учнів до самостійності й самоконтролю в роботі; стимулює й заохочує до творчого підходу учнів до виконання навчально-виробничих завдань.  
Заключний інструктаж Підведення підсумків Приймає виконані роботи; Підводить навчально-виробничі підсумки уроку: Проводить оціночний виступ стосовно підготовленості учнів до заняття, їхньої організованості й дисциплінованості на занятті, якості навчальних дій, причин і наслідків помилок, шляхи коригування поведінки учнів на наступних заняттях, тощо. Аналізує діяльність учнів у процесі всього уроку; Оцінює роботи учнів і об’єктивно її обґрунтовує; Аналізує причини помилок учнів та засоби їх усунення; Повідомляє та обґрунтовує оцінки; видає домашнє завдання. Слідкує за прибиранням робочих місць. Самоаналізують підсумки уроку: здають роботу виладачу, слухають і аналізують зауваження вчителя. Прибирають робочі місця.

Висновки

 

Розробка дидактичного проекту з навчальної дисципліни "Виробниче навчання" при підготовці кваліфікованих робітників з професії "Кравець" 3 розряду показала, що для повноцінної розробки дидактичного проекту слід використати (водночас проаналізувавши) Освітньо-кваліфікаційну характеристику і Освітньо-професійну програму. Під час їх обробки були виявлені методи, типові форми та засоби що відповідають дисципліні "Виробниче навчання", що описана у курсовій роботі. Так сучасний педагог повинен вміти правильно донести матеріал до учнів, закріпити його на практичних заняттях, провести контроль за даною темою з ціллю виявлення рівня засвоєння знань.

Одним з найбільш важливих елементів підготовки до учбових занять є аналіз та вивчення методичної літератури і навчально-методичної документації з предмету, які дозволяють більш детально спланувати роботу, використовуючи накопичений і узагальнений досвід.

Виконання даної курсової роботи відіграє дуже важливу роль в подальшому навчанні, вона є показником успішного управління системою навчання, так як викладач повинен заздалегідь спроектувати весь процес, визначивши оптимальні дороги підходу до основної мети досягнення рівня професійної компетентності в учнів. В результаті виконання завдання даної роботи створюється проект управління учбовим процесом, який реалізується за допомогою взаємодії викладача і учня.

 


Список використаних джерел

 

1. "Педагогічні умови організації виробничого навчання учнів ПТНЗ швейного профілю".

. Л.Б. Соколової "Морально-естетична підготовка учнів ПТУ до праці в умовах бригадного підряду (на прикладі швейників)" (1987).

. Л.І. Денисенко "Розвиток професійних здібностей у майбутніх робітників швейного виробництва" (1995).

.О.Ю. Пінаєвої "Наступність у змісті трудового навчання в школі та професійної підготовки в ПТУ швейного профілю" (2001).

.І.О. Радченко "Педагогічні засоби ефективного вивчення предметів професійного циклу в процесі підготовки робітників швейного виробництва" (2002).

. http://www.lizej13.comСучасний урок виробничого навчання і роль майстра в його реалізації. Методичні рекомендації: Ролич І.М. 2011 рік.

. Підласий, Іван Павлович. Практична педагогіка або три технології: Інтерактивний підручник для педагогів системи освіти / І.П. Підласий. - Київ: Слово, 2004. - 615 с.

. Навчальний посібник для початкової професійної освіти [Тест] / М.А. Силаєва - М.: ІРПО: "Академія", 2002. - 528с.

. Труханова, О.Т. Основи технології швейного виробництва [Текст]: Навчальний посібник. / А.Т. Труханова - М.: 2000. - 358с.

.А.Т. Труханова "Технологія жіночого і дитячого легкого одягу".

.А.Т. Труханова "Ілюстрований посібник з технології легкого одягу".

. Реут, Т.М. Технологія виготовлення швейних виробів за індивідуальними замовленнями [Текст]: Навчальний посібник. / Т.М. Реут - М.: 1989. - 344с.

. Скакун, В.А. Методика виробничого навчання [Текст] / В.А. Скакун - М.: АПО, 1992. - 204с.

. Методична розробка уроку виробничого навчання. Кудлай О.В. Одеса 2013р.32 с.


Додатки

 

Рис. 1. Схема трудового процесу.







ЧТО И КАК ПИСАЛИ О МОДЕ В ЖУРНАЛАХ НАЧАЛА XX ВЕКА Первый номер журнала «Аполлон» за 1909 г. начинался, по сути, с программного заявления редакции журнала...

ЧТО ПРОИСХОДИТ ВО ВЗРОСЛОЙ ЖИЗНИ? Если вы все еще «неправильно» связаны с матерью, вы избегаете отделения и независимого взрослого существования...

Что способствует осуществлению желаний? Стопроцентная, непоколебимая уверенность в своем...

Что будет с Землей, если ось ее сместится на 6666 км? Что будет с Землей? - задался я вопросом...





Не нашли то, что искали? Воспользуйтесь поиском гугл на сайте:


©2015- 2024 zdamsam.ru Размещенные материалы защищены законодательством РФ.