Сдам Сам

ПОЛЕЗНОЕ


КАТЕГОРИИ







VII. Повідомлення домашнього завдання





1. Прочитати оповідання «Квіти – окраса землі» за Ю.Смоличем (с.135-136). Відповісти на питання підручника.

2. Виконати вправу 391 с.147.

3. Прочитати статтю «Весняні зміни в житті рослин» (с.93-97)

VII. Рефлексійно-оціночний етап уроку

1. Рефлексія. Робота в парах

Гра «Стосується кожного»

- Виправте помилки в правилах поводження з квітами в природі.

1) Топчіть і зривайте квіти.

2) Рвіть квіти великими оберемками.

3) Якщо букет вам перестав подобатись, то його потрібно викинути.

4) Квіти потрібно виривати з коренем.

5) Якщо ви знайшли рідкісні квіти, то їх потрібно вирвати всі, щоб вони нікому не дісталися.

6) Якщо квіти виросли під кущем, то кущ потрібно зрубати, щоб не заважав рости квітам.

2. Підсумок уроку

- Чи сподобався вам урок?

- Про що б ви хотіли більше дізнатися?

- А де ж ви можете використати те, про що сьогодні дізналися?

- Гра «Загадай бажання».

- Якби я був птахом, я б…….

- Якби я був деревом, я б…..

- Якби я став квіткою, я б…..

- Якби я став сонечком, я б…..

- Якби я був дощиком, я б…….

- Якби я був бджілкою, я б……..

- А я людина, тому…….

3. Оцінювання.

Література:

1. Підручники: О.Савченко «Літературне читання»,

2. М.Вашуленко «Українська мова»,

3. Т.Гілберг «Природознавство»,

4. М.Резніченко «Образотворче мистецтво»,

5. Збірка віршів Ганни Черінь,

6. Збірка віршів Наталі Забіли;

7. dovidka.biz.uа, zagadki.at.ua.

8. Початкова освіта №9 2008 р

9. Початкова освіта №18 2008 р

10. Початкова школа № 5 2010 р.

11. Початкова школа № 9 2010 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Індегрований день 7

Петренко Галина Альбертівна

Герасимчук Ірина Василівна

Тема. Калина – символ рідної землі.

Літературне читання. В. Скуратівський «Калина», С. Жупанин «Буду я природі другом».

Українська мова. Зв'язок слів у реченні.

Математика. Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа3.

Природознавство. Рослини взимку. Дерева, кущі, трав’янисті рослини взимку.

Мета. формувати компетентності: ключові (вміння вчитися - самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії, прагнення здобувати нові знання; соціальні - продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі, використовувати різні ролі й функції в колективі, проявляти ініціативу, підтримувати та керувати власними взаєминами з іншими; загальнокультурні - дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв'язно висловлюватися в контексті змісту самостійно опрацьованого матеріалу підручника; здоров'язбережувальні (життєві навички, що сприяють соціальному здоров'ю) - слухати пояснення вчителя, а у разі необхідності звертатися з проханням про індивідуальне консультування) та предметні: ознайомити зі змістом оповідання В. Скуратівського, вірша С. Жупанина, з життям рослин взимку,вміти визначати настрій твору, вчити учнів встановлювати зв'язок між членами речення за допомогою питань, формувати навички табличного множення числа 3, вправляти у розв’язуванні прикладів і задач, розширити знання про калину як символ України, активізувати словниковий запас учнів; розвивати вміння заповнювати пропущені рими шляхом добору слів, поданих для римування, мовне чуття, логічне мислення, пам'ять, увагу; виховувати любов до рідного краю, бережливе ставлення до природи, народних символів.

Обладнання: макет куща калини, паперові ягоди калини, таблиця «Дерева, кущі, трав’янисті рослини», портрет В. Скуратівського, відео-презентація, ІКТ.

Тип уроку: інтегрований.

Інтегруються: літературне читання, українська мова, математика, природознавство.

Хід уроку

І. Цілепокладання.

1. Організація класу. Слово вчителя.

Щоб день хороший розпочати,

Треба друзів привітати.

- Добрий день!

Вліво, вправо поверніться,

Одне одному всміхніться:

- Добрий день!

2. Наш девіз:

На уроках ми працюємо,

Математично поміркуємо,

Чітко розповідаємо,

Мовлення розвиваємо,

Про природу згадаємо.

3. Вправа «Погода»

-Яка зараз пора року?

-Який місяць?

-Яке число?

-Який стан неба?

-Яка температура повітря?

-Чи є опади?

2. Актуалізація опорних знань учнів.

1. Створення ситуації успіху. - Що ви чекаєте від сьогоднішнього навчального дня? (Діти озвучують: хорошого настрою, нових знань, несподіванок, дізнатись про щось цікаве, високих балів, творчих завдань, цікавої гри, що похвалить вчителька).

Вчитель очікування записує на дошці.

2. Відгадування загадки.

За хатою у садочку, у зеленому віночку,

У червоному намисті дівчинонька чепуриться.

І збігаються всі діти, щоб на неї поглядіти.

За намисто кожен смик та й укине на язик. (Калина)

3. Гра «Мікрофон»

-А які загадки про калину ви ще знаєте? (Діти відповідають:

1.Стоїть півень над водою з червоною бородою.

Хто не йде, за борідку ущипне.

2. І не дівка, а червоні стрічки носить.

3.У вінку зеленолистім, у червоному намисті

Видивляється у воду, на свою хорошу вроду.)

- Пригадайте, які види рослин знаєте? (Дерева, кущі, трав’янисті рослини.)

- Що відбувається з кущами взимку?

- Зверніть увагу, наразі наш кущик перебуває у глибокому спокої.

(Слайд 2)

Отож, давайте «розбудимо» його. Всі плідно попрацюємо, щоб з’явились на ньому червоні соковиті плоди. Після кожного виду роботи на кущику будуть з’являтись ягоди калини.

3. Повідомлення теми і мети уроку.

- Наш урок присвячується цій неперевершеній рослині – дівчині-красуні, символу України, надзвичайно чарівному кущику – калині. На уроці ми повинні чітко, виразно і правильно читати, розвивати мовлення, пошити свої знання про калину як рослину і символ; навчитись встановлювати зв'язок слів у складених нами реченнях; пригадати таблицю множення числа 3 та вправлятися у складанні та розв’язуванні задач та виразів на засвоєння таблиці множення числа 3.

II. Цілереалізація.

1. Підготовчі вправи для читання.

-Щоб почати нам читати, треба вправи нам згадати:

а) Скоромовка. (Слайд 3)

Вже жахав мороз калину:

- Побілієш ти, як сніг,

Заморожу до загину.

Заморозити не зміг.

-Ось і виконали завдання і з’являється наша ягідка.

б) Гра «Незвичайні перетворення». (Слайд 4)

Че + рве – е + о + над –д (червона)

Кра – р + гли – г + на (калина)

в) Чистомовка. (Слайд 5)

Ок – ок – ок – тихо падає сніжок.

Ло – ло – ло – все подвір’я замело.

Ам – ам – ам – їсти нічого пташкам.

Мо – мо – мо – ми їм ягідок дамо.

Ки – ки – ки – будуть раді всі пташки.

2. Робота над текстом В. Скуратівського «Калина» за підручником

О. Я. Савченко «Літературне читання».

-Порахуйте скільки абзаців має текст. (3)

-Пригадаємо таблицю множення числа 3.

3. Динамічна пауза. (Музична таблиця множення числа 3). (Слайд 6)

 

4. Робота в зошиті з математики. Каліграфічна хвилинка.

3 33 333 3333 (Використання методу УДО)

5.Усна лічба.

Усне розв’язування задач.

1) Щоб полити одну грядку, потрібно 3 відра води. Скільки потрібно води, щоб полити 7 таких грядок? (3 * 7)

2) У три ряди намалювали 12 кружечків, у кожному ряду порівну. Скільки кружечків вийшло в ряду?

3) У бібліотеці було видано 16 книг, по 2 книги кожному відвідувачу. Скільки було відвідувачів?

4) Двоє друзів в садок йдуть,

По три саджанці несуть.

Скільки ямок треба, діти,

Щоб саджанці посадити? (2•3)

Логічні задачі.

1) П`ять берізок, дві смерічки
Зеленіють біля річки.
Поряд з ними є калина...
Скільки всіх дерев, скажи-но? (7)

2) В клас зайшов Мишко, а за ним — Петько,
А за тим Маринка, за нею Яринка, а за нею Ганна.
Скільки всіх хлоп`ят? (2)

6.Робота з підручником М.В.Богданович, Г.П. Лишенко «Математика» 2 клас, с.83.

а) порівняння виразів (диференційовано) №525;

7.Хвилинка-цікавинка. (Доповідь підготовлених учнів)

Біля кожної садиби росла ця красуня. За старих часів плоди калини були харчовим продуктом. Запах її свіжих плодів нагадує запах валеріани і яблук водночас, тому вони не кожному до смаку. Але у приморожених ягодах гіркота зменшується. Тушкована в духовці калинова каша чи ягоди, запечені в тісті, були сільськими ласощами.

Плоди багаті на цукри та пектини. З них виготовляли чудовий мармелад та желе, вони — гарна приправа до м'ясних страв і добра начинка до пирогів. З ягід калини можна дістати харчовий барвник, а з кори — фарбу, що забарвлює вовну в темно-зелений колір.

б)робота над задачею №526 (усно)

в)творча робота над задачею (колективно) №527.

- Про що розповідається в задачі?

- Скільки купили лимонів?

- Скільки коштує один лимон?

- Скільки заплатили за виноград?

- Яке запитання у задачі?

- На скільки дій задача?

- Що потрібно знайти першою дією? Що другою?

8. Фізкультхвилинка.

Гарно вбралася калина

У червоні намистини. (показують рухами рук вздовж свого тіла)

Стиглих ягід на обід

Принесе онукам дід. (крокують)

Ласуватимуть малята,

Наче в лісі пташенята. (імітують, як будуть їсти ягоди)

Бабця випече пиріг – (руками роблять пиріг)

Раптом гості на поріг? (показують рукою на двері)

Чай заварить на калині. (імітують, як наливатимуть чай)

Завітайте до нас нині!

9.Робота за підручником О.Я.Савченко «Літературне читання» с.69.

а) Знайомство з біографією В.Скуратівського. (Доповідь підготовленого учня.) (Слайд 7)

Оповідання «Калина» написав Василь Скуратівський. Народився він у глухому поліському селі Великий Ліс на Житомирщині. З дитинства любив читати. У 13 років вирішив стати письменником, написав перші вірші і надіслав до районної газети. З часом їх почали друкувати. Всього за життя письменника було видано 20 книг. У своїх творах Скуратівський знайомить нас із традиційною культурою, обрядами. Він був ініціатором започаткування уроків народознавства у школах, одним із організаторів фестивалів: «Котилася торба» (дитячі ігри), «Коляда» (новорічні та різдвяні традиції), «Берегиня» (міжнародний фестиваль фольклору).

б) Словникова робота. (Слайд 8)

- Перед тим, як почнемо читати, ознайомимось із словами, які можуть бути для вас незрозумілими.

Символ – умовне позначення якогось предмета або явища.

Наруга – образа, знущання, зневажливе ставлення.

Ганьба – вигук, що виражає осуд кого-небудь, недобра слава.

Насамкінець – під кінець.

Дбайливо – старанно, пильно.

- Давайте з вами разом прочитаємо ці слова.

в) Читання тексту мовчки.

г) Фронтальна бесіда за прочитаним.

- Що нового ви дізнались?

- Про які дерева говориться в тексті?

- Символами яких країн вони є?

10.Гра «Відгадай слова» (Слайд 9)

ЛНКЕ (клен)

ЗЕБРЕА (береза)

ЕБВРА (верба)

ЛАИНКА (калина)

- Калина є символом України. (Слайд 10 - 11)

11.Робота в зошиті з української мови. Каліграфічна хвилинка.

- Який перший звук у слові калина? (Характеристика звуку).

- Якою буквою позначається на письмі?

Кк ка ок вк

Калина

Зацвіла в долині червона калина.

- Підкресліть головні слова у реченні.

- Встановимо зв'язок слів уреченні.

Калина (що зробила?) зацвіла;

калина (яка?) червона;

зацвіла (де?) в долині.

12.Робота з підручником М.С. Вашуленко, Ф.Г.Дубовик «Українська мова»

2 клас, с.102, вправа 266 (усно).

13.Фізкультхвилинка. «Ой є в лісі калина». (Слайд 12)

Ой, єсть в лісі калина, | (2)

Калина-калина,

Комарики-дзюбрики, калина.

Калина-калина,

Комарики-дзюбрики, калина.

 

Там стояла дівчина, | (2)

Ходила, ходила,

Чубарики-чубчики, ходила,

Ходила, ходила,

Чубарики-чубчики, ходила,

 

Цвіт-калину ламала, | (2)

Ламала, ламала,

Комарики-дзюбрики, ламала.

Ламала, ламала,

Комарики-дзюбрики, ламала.

Та й в пучечки в'язала, | (2)

В'язала, в'язала,

Комарики-дзюбрики, в'язала.

В'язала, в'язала,

Комарики-дзюбрики, в'язала.

 

На доріжку кидала, | (2)

Кидала, кидала,

Комарики-дзюбрики, кидала.

Кидала, кидала,

Комарики-дзюбрики, кидала.

 

Та й на хлопців моргала, | (2)

Моргала, моргала,

Комарики-дзюбрики, моргала.

Моргала, моргала,

Комарики-дзюбрики, моргала.

 

14.Робота з підручником «Літературне читання». Вибіркове читання:

- Знайдіть і прочитайте прислів’я.

- Як ви його розумієте?

- Про калину народ склав багато прислів’їв, приказок. (Слайд 13)

15. Робота в групах. Гра «Мозаїка».

- Слова, наче кольорові олівці. І мало їх назбирати в купу. Треба ще й уміти викладати узори з них. Вміти складати речення й читати їх.

- Давайте об’єднаємось в групи і пограємо у гру «Мозаїка».

1 група.

у лузі цвітом калина білим Зацвіла

2 група.

посадили калини Школярі кущ

3 група.

зацвів криниці калини кущ Біля

16. Презентація речень на дошці та встановлення зв’язку слів у реченні.

17. Фізкультхвилинка.

Гарно вбралася калина

У червоні намистини. (показують рухами рук вздовж свого тіла)

Стиглих ягід на обід

Принесе онукам дід. (крокують)

Ласуватимуть малята,

Наче в лісі пташенята. (імітують, як будуть їсти ягоди)

Бабця випече пиріг – (руками роблять пиріг)

Раптом гості на поріг? (показують рукою на двері)

Чай заварить на калині. (імітують, як наливатимуть чай)

Завітайте до нас нині!

18.Робота за підручником Т.Г.Гільберг, Т.В.Сак «Природознавство» 2 клас, с.69 – 71.

-А вам цікаво дізнатись як живуть рослини взимку. Давайте опрацюємо текст з підручника «Природознавство» с.69 – 71.

(Читання тексту вголос кращими учнями.)

19.Тести «Перевір себе».

1. Де знаходиться насіння трав’янистих рослин взимку?

а) у грунті;

б) у повітрі;

в) на дереві.

2. Чи залишаються зеленими під снігом рослини всю зиму?

а) так;

б) ні;

в) деякі.

3. Що зберігає життя рослинам взимку?

а) сонце;

б) сніжна ковдра;

в) вітер.

4. Що знаходиться всередині бруньки?

а) квіточка;

б) дрібні зелені листочки;

в) корінчики.

20. Фізкультхвилинка.

21.Робота за підручником «Літературне читання», с.69.

а) Читання вголос 2 абзацу.

б) Бесіда за прочитаним.

- Хто такий Б.Хмельницький? (Слайд 14)

- Чому народ оспівує калину?

22. Самостійна робота з математики. Гра «Шифрувальник».

- Обчислити вирази за варіантами і розшифрувати назву пісні.

1 варіант. 2 варіант.

50 – 24 35 – 7

3 * 4 3 * 9

18: 2 + 16 3 * 5 + 15

24 – 9 72 - 48

14: 2 87 – 31

36 + 20 16 +11

30 – 3

7 – о. 12 – е, 15 – в, 24 – и, 25 – р, 26 – ч, 27 – а, 28 – к, 30 – л, 56 – н.

- Яке слово утворилось у 1 варіанті?

- Яке у 2 варіанті?

- Ви вже здогадались, як називається козацька пісня часів

Б. Хмельницького? (Зелена калина)

23.Слухання української козацької пісні «Червона калина». (Слайд 15)

- Наш народ оспівував калину не тільки в піснях, а й у віршах.

24.Робота в групах. Гра «Недописаний вірш».

1 група.

Під вікном моїм __________

І розкішна, й пишна ________

Ніби юная _________

_______ _______ одягла.

(Білу сукню, калина, дівчина, запашну.)

 

2 група.

Я люблю свою ________

Цю красуню _________

Коли ________ дозріли,

Я _________ не віджену.

(Чепурну, пташок, ягоди, калину.)

 

3 група.

Бо калина – то є ________

Життя роду і краси.

І калину ту, як _______,

Любий друже, _______!

25. Гра «Роз’єднай слова і склади прислів’я». (Слайд 16)

Посадітькалинубіляхати, будутьдовголюдипамятати.

- Як ви розумієте це прислів’я?

26. Інтонаційне читання 3 абзацу.

- Прочитайте питальне, розповідне, спонукальне речення з відповідною інтонацією.

- Визначте головну думку спонукального речення. (Берегти рідну природу, бути природі другом.)

27.Ознайомлення з віршем С.Жупанина «Буду я природі вірним другом» с.70

а)читання мовчки;

б)інтонаційне читання з дотримуванням позначених пауз;

в)визначення головної думки вірша.

- Про що хотів сказати автор? (Треба бути природі вірним другом.)

- Ось краса природи. Калина в різні пори року. (Слайд 17)

V. Рефлексивно-оцінюючий етап.

 

Рефлексія.

- Про який народний символ йшла мова на уроці?

(Складання сенкану.)

(Що?) Калина.

(Яка?) Розкішна, чепурна.

(Що робить?) Біліє, червоніє, горить.

Калина – символ України. (Слайд 18)

- Що нового дізналися з уроку?

-У кого з’явилося бажання посадити коло двору калину?

- Які завдання вам найбільше сподобалися?

- Що сьогодні було робити найважче?

- Давайте подивимось, чи справдились ваші очікування. Так.

- Ви гарно працювали, завдяки вашій праці на нашому кущі калини з’явилися грона. Недарма в народі кажуть: Без труда - нема плода.

- Дякую всім, хто старанно працював,

В зошиті гарно писав,

На всі запитання відповідав,

Знання нові придбав.

2.Оцінювання.

Повідомлення домашнього завдання.

1.Літературне читання – виразно читати с.69, вивчити вірш напам’ять с.70.

2. Українська мова – вправа 269, с.103, списати, позначаючи кінець кожного речення; підкреслити головні слова; усно встановити зв'язок між словами у 3реченні (за зразком).

3. Математика - №531, №532, с.83, розв’язати задачу; виправити помилки і записати правильно рівності.

4. Природознавство – с.69-71, читати і відповідати на запитання; навести приклади, що свідчать про ріст рослин узимку; розказати про вічнозелені рослини нашої місцевості.

Край дороги не рубай тополю,
Може та тополя - твоя доля,
Твоя доля свiтла тополина,
Наче пiсня журавлина.
Не рубай тополю, не рубай тополю,
Бо зустрiнешся з бiдою.
Не рубай тополю, не рубай тополю,
Краще принеси її води.

Не ламай калину бiля хати,
Бо вона заплаче наче мати,
I впадуть на трави в нашiм полi
В серце сльози колисковi.
Не ламай калину, не ламай калину,
Бо вона в життi єдина.
Не ламай калину, не ламай калину,
Краще їй онукiв принеси.

Не стрiляй у птаха на свiтаннi,
Може вiн любов твоя остання.
Може то кохання бiлий лебiдь,
Що привiтливий до тебе.
Не стрiляй у птаха, не губи тi крила,
Твоє щастя прилетiло.
Не стрiляй у птаха, не губи тi крила,
Краще з ним у небо полети.

Не рубай тополю, не ламай калину -
Свiтлу пiсню журавлину.
Збережи назавжди, збережи назавжди
I на все життя їх збережи."

Література

1.О.Я. Савченко. Література читання 2 кл.

2. М.В. Богданович. Математика 2 кл.

3.М. Вашуленко. Укр.мова 2 кл.

4.Т.Гільберг. Природознавство 2 кл.

5.Інтернет-реурси

 

Інтегрований день 8







Система охраняемых территорий в США Изучение особо охраняемых природных территорий(ООПТ) США представляет особый интерес по многим причинам...

ЧТО ТАКОЕ УВЕРЕННОЕ ПОВЕДЕНИЕ В МЕЖЛИЧНОСТНЫХ ОТНОШЕНИЯХ? Исторически существует три основных модели различий, существующих между...

Живите по правилу: МАЛО ЛИ ЧТО НА СВЕТЕ СУЩЕСТВУЕТ? Я неслучайно подчеркиваю, что место в голове ограничено, а информации вокруг много, и что ваше право...

ЧТО И КАК ПИСАЛИ О МОДЕ В ЖУРНАЛАХ НАЧАЛА XX ВЕКА Первый номер журнала «Аполлон» за 1909 г. начинался, по сути, с программного заявления редакции журнала...





Не нашли то, что искали? Воспользуйтесь поиском гугл на сайте:


©2015- 2024 zdamsam.ru Размещенные материалы защищены законодательством РФ.